Sociální sítě jsou fenomén 21.století a jak se říká, kdo na nich není, jako by nežil. Bohužel je to z velké části pravda. Dnes na nich komunikujeme a nacházíme nové přátele, se kterými sdílíme každodenní zážitky. Ovšem své využití mají i pro firmy a v našem případě především pro realitní makléře.

V dnešní době je pro realitního makléře důležité, aby byl na sociálních sítích. Ptáte se asi proč. Odpověď je jednoduchá. Prezentujete se potencionálním klientům, zvyšujete o sobě povědomí, ale také prodáváte nemovitost. To si téměř každý makléř uvědomuje, ale bohužel jen 5% ví, jak na to a skutečně to dělá. Proto jsme pro vás níže sepsali, jaké typy příspěvků přidávat a získat si tak efektivitu, díky které se vaše práce zefektivní až o 100%.

Základní příspěvky dělíme do čtyř kategorií – blog, nábor, nemovitosti a fotografie.

Blog – hodnotný obsah

Každý makléř by měl mít blog, na který bude přidávat průběžně články, díky kterým osloví nejen klienty, ale také realitní makléře a předá nim část svých znalostí. Asi si říkáte, že je to zbytečné, ale není. Z našich zkušeností můžeme potvrdit, že zajímavé články mají opravdu úspěch, protože přesně takové informace vaši klienti vyhledávají a vy se v jejich očích stanete tím správným odborníkem a tím budujete povědomí o sobě jako o špičkovém makléři, kterého následně klienti budou vyhledávat.

Nejlepší je, když přidáte jeden za týden / dva týdny. Záleží na vaší zásobě článků. Pokud už všechny sdílejte postupně na sociální sítě, určitě je sdílejte od znova opakovaně. Nikdy nevíte, kdo si zrovna daný článek zobrazí.

Tento typ obsahu je nejlepší přidávat primárně na Facebook s odkazem na váš blog, tím přitáhnete potenciální klienty na váš web. Zde mají odkazy s touto tématikou úspěch. Dále bychom také doporučili Twitter. Instagram v tomto případě ne. Pro ten se budou vztahovat jiné typy viz níže.

Nábor nových nemovitostí

Nábor je nejdůležitější pracovní složka realitního makléře. Bez ní by neměl zakázky a logicky tak i obrat. Proto je důležité ho vytvářet i na sociálních sítích.

Opět z našich zkušeností můžeme doporučit jednou týdně přidání příspěvku, který se týká jak náboru, ale také i nabídky dalších vašich služeb. Nejlépe je to ob týden střídat (např.: první týden – nábor, druhý týden  – ocenění nemovitosti apod.).

Náborový typ příspěvků bychom jako v předchozím případě doporučovali sdílet na Facebook a Twitter. Zde najde největší uplatnění. 

Obecně pokud jde o příspěvek, který obsahuje text, není vhodné ho sdílet na Instagram. Každopádně v tomto případě, pokud se na to budete cítit, jednou za měsíc podobný příspěvek právě na Instagram neuškodí (postačí klidně i na Stories – hlavní je, aby lidé viděli, že máte zájem získávat nové klienty + práci, která stojí za vámi).

Nemovitosti – prezentace

Kategorii nemovitosti bychom vystihli třemi frázemi – NOVÁ NEMOVITOST, REZERVACE a PRODEJ.

Pokud zrovna získáte novou nemovitost, nebojte se to sdílet na všechny sociální sítě. A proč? Protože lidé uvidí, že nejste příležitostný makléř, který má jednu nemovitost za rok, ale profesionální, který obchoduje XY nemovitosti za rok, a k tomu všemu zajistí spokojenost jak kupujícího, tak i prodávajícího. U tohoto typu je důležité si vyhrát s fotografiemi, obzvlášť na Instagramu, kde tzv. “fotky frčí”.

Každou jednotlivou rezervaci a prodej nemovitosti je důležité také sdílet. Pochlubte se svými úspěchy. Získáte tím důvěryhodnost a profesionalitu. Když si lidé rozkliknou vaší stránku na Facebooku a uvidí tam, že jste za měsíc prodal např. tři nemovitosti a další dvě máte rezervované, řeknou si, že víte co děláte a svěří tak svoji nemovitost vám. Prostě prodávejte lidem své úspěchy.

Fotografie

Tuto kategorii zestručníme, protože zde není nic moc ke psaní. Foťte, natáčejte a přidávejte Stories ze svých dnů. Je jedno, jestli se to bude týkat práce, nebo vašeho osobního života. Lidé také ocení vaši fotku na horách, u moře atd. A hlavně to zpestří obsah na sociálních sítích.

Pro tuto kategorii je nejefektivnější Instagram. Zde přidávejte co vám síly stačí.

Pro všechny kategorie a všechny sociální sítě platí jedno zásadní pravidlo. Ať už lidé využívají Facebook, Youtube, Twitter nebo Instagram, tak se na tyto sítě chodí především pobavit. Nezapomínejte na to a snažte se o to, aby každý váš příspěvek lidi bavil. Nikoho nezajímá vaše práce, ale zajímáte je vy, jako osobnost, která je baví a tím se dostáváte hloubš a hloubš do jejich paměti a až budou potřebovat vzpomenou si na vás. Snažte se o to, aby až si někdo z vašeho okolí vzpomene, že chce prodat svou nemovitost, tak musíte být první co ho napadne, že udělá….. vytočí vaše číslo. To je největší úspěch a výsledek vašeho marketingu. Buďte jedničkou pro své okolí. 

Že je to jednoduché jako facka? Bohužel většina makléřů to nedělá. Pokud se chcete na cokoliv zeptat, nebo projednat speciální strategii pro vás, zavolejte nám a společně nastartujeme vaše sociální sítě tím správným směrem. www.marketing-pro-maklere.cz